Dažniausiai užduodami klausimai
Apie paramą verslo kūrimui (PVK)
Kas gali pretenduoti į paramą verslui kurti? Ką galima įsigyti už paramos lėšas? Ir kt.
Atrankų etapai įprastai kartojasi 2 kartus per metus. Mūsų naujienų skiltyje rasite visą aktualią Užimtumo tarnybos skelbiamą informaciją, taip pat, galite užsisakyti naujienlaiškį ir mes Jus informuosime apie paraiškų priėmimo pradžią.
Asmuo laimėjęs atranką privalės įsteigti sau darbo vietą Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme apibrėžtose labai mažose įmonėse. Darbo sau vietos steigimas – tai naujos įmonės atidarymas ir savęs įdarbinimas joje įsigijus reikalingas darbo priemones. Kaip viskas vyksta:
- fizinis asmuo dalyvauja paraiškų atrankoje;
- gavus teigiamą atsakymą fizinis asmuo privalo įsteigti įmonę (UAB, MB, VŠĮ, IĮ ar kt.);
- įsteigus įmonę pasirašoma sutartis tarp naujai įsteigto juridinio asmens ir Užimtumo tarnybos;
- po sutarties pasirašymo įmonė gauna 85 proc. subsidijos sumos;
- gavus lėšas juridinis asmuo laikinai prisidėdamas 15 proc. nuosavomis lėšomis turi įsigyti reikiamas darbo priemones;
- darbo vieta laikoma įsteigta įsigijus visas darbo priemones bei pasirašius įsakymą dėl savęs įdarbinimo naujai įsteigtoje įmonėje ir materialinių ir teisinių sąlygų naujai darbo vietai sukurti sudarymo aktą;
- 15 proc. subsidijos sumos grąžinama kai darbo vieta laikoma įsteigta per 5 d. d. nuo prašymo pervesti lėšas pateikimo.
Ne, norint gauti paramą nebūtina turėti bedarbio statusą, projekte galite dalyvauti kaip užimtas asmuo.
Ne, norint gauti paramą nereikia būti registruotu kaime, tačiau papildomi balai skiriami pareiškėjams registruotiems didelio nedarbo teritorijose.
Finansuojamos yra visos veiklos išskyrus sezoninius ir laikinus darbus bei žemės ūkio, krovinių pervežimo ne Lietuvos keliais ir pavežėjimo veiklas.
Reikia save įdarbinti naujai įsteigtoje įmonėje, vykdyti veiklą ir mokėti sau atlyginimą visu projekto laikotarpiu. Jeigu steigiate daugiau darbo vietų – reikės jas išlaikyti visu projekto laikoptariu ir mokėti kvalifikuotiems darbuotojams atlyginimą didesnį nei minimalus, o nekvalifikuotiems darbuotjams bent minimalų atlyginimą. Įsipareigojimų trukmė 3 metai.
Paramos lėšos yra išmokamos 2-iem etapais. Pirmuoju etapu išmokamos subsidijos dalis yra 85 proc., antruoju – 15 proc. Gavus pirmąją dalį reikia įsigyti darbo priemones laikinai prisidedant savo lėšomis – 15 proc. subsidijos vertės. Šios lėšos yra grąžinamos per 5 d. d. nuo darbo priemonių įsigijimo, kai pateikiamas prašymas pervesti likusią subsidijos dalį.
Savo lėšomis reikės įsteigti įmonę, apdrausti įsigytą turtą, mokėti NT komercinį mokestį ir dengti kitas susijusias išlaidas su įmonės veikla. Už paramos lėšas nėra galimybės apmokėti projektus rengiančių įmonių paslaugų, todėl samdant įmonę turėsite papildomų išlaidų.
Pareiškėjai gali patys pasirinkti įmonės juridinę veiklos formą (UAB, MB, VŠĮ, IĮ ar kt.).
Taip, PVM mokėtoju registruotis galite, tačiau tokiu atveju bendrosios išlaidos bus finansuojamos be PVM.
Taip galite, jeigu planuojate vykdyti kitą veiklą.
Taip, parama skiriama bedarbio arba užimto asmens statusą turintiems pareiškėjams, kuris suteikiamas neatsižvelgiant į tai ar asmuo šiuo metu studijuoja.
Papildomai įsidarbinti nedraudžiama ne didesniu kaip 0,5 etatu.
Subsidija skiriama tik darbo priemonių įsigijimui ir montavimui, taip pat, patalpų remontui iki 50 proc. subsidijos. Paslaugos gali būti tik susijusios su perkamos įrangos montavimu arba patalpų remontu.
Įsigyti galite tik naujas darbo priemonės, kurios skirtos Jūsų pasirinktos profesijos tiesioginėms darbo funkcijoms atlikti. Projektas nefinansuoja darbo priemonių skirtų nuomai.
PVK (parama verslo kūrimui) skirta dalyvauti atrankoje fiziniams asmenims planuojantiems atsidaryti naują įmonę ir joje įdarbinti save arba save ir kitus asmenis.
DVS (darbo vietų steigimas) skirtas dalyvauti atrankoje įmonėms, kurios jau vykdo veiklą ir planuoja įdarbinti kitus asmenis turinčius neįgalumą.
VUI (vietinė užimtumo iniciatyva) skirta dalyvauti atrankoje įmonėms, kurios jau vykdo veiklą ir planuoja įdarbinti kitus asmenis didžiausiose Lietuvos nedarbo teritorijose.
Visus tris konkursus organizuoja Užimtumo tarnyba. Mūsų komanda specializuojasi tik paramos verslui kurti (PVK) projektuose.